Čím krmíte svoje chovance?

Odpovědi
5
Hlasy
6
Tomáš Holer
Tomáš Holer

Já krmím především žížaly, cvrčky, moučné červy a plesnivce. A pak všelijaké červíky co najdu, mlokům třeba i menší slimáky. Juvenilním čolkům jsem úspěšně nabídl mšice.

Tomáš Holer
Autor: Tomáš Holer 3 články
Jsem členem skupiny Herpetology.cz a miluji přírodu, zvířata a to především herpetofaunu!
  • Krmím tím co sezonně je. Dešťovky jsou hlavně na jaře - na jaře hlavní zdroj. Mám chov hnojných žížal, dávám živé i mražené patentky, nítěnky. Velkým čolkům rodu Triturus dávám i menší cvrčky. Některým druhům krmivo desinfikuji před podáním.

  • Dospělce ve vodě krmím žížalami, červy (muší larvy - kupuji v rybářských potřebách), patentkami, nitěnkami a pokud nalovím plankton. Pro zpestření artemie a někdy koretry (ty moc nevydrží).
    Dospělcům na suchu dávám žížaly a cvrčky.
    Prckům ve vodě dávám nálevníky, plankton, nitěnky, patentky, artemie.
    Prckům na suchu dávám mikrocvrčky, octomilky a patentky. Pokud jsou i mšice.

  • Já krmím čolky kousky kuřecího masa.Kuřecí prso nakrájím na malé kousky,dám je do mrazáku.Kdyš jdu krmit, zmražené kousky ,asi tři,dám do misky s teplou vodou.Až změknou,nožem je rozřežu.Pak je napíchnu na špejli a dám je k tlamce čolka.Později dám maso na dno akvária a čolci sami žerou.Taky podávám žížaly atd.Já chovám čolky a mloky přes padesát let.Mím chovem prošlo přes třicetpět druhů a poddruhů z čeledi mlokovití a axolovití.